Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Psychologická intervence obětí trestných činů

8 února, 18:00 - 20:30

Přednášející Mgr. Tereza Bydžovská 

Mgr. Tereza Bydžovská vystudovala jednooborovou magisterskou Psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. Je absolventkou výcviku kompletní krizové intervence. Několik let pracovala jako lektor primární prevence v Magdaléna o.p.s. na základních a středních školách. V minulosti pracovala s dětmi trpícími poruchami autistického spektra, sebepoškozováním a různými duševními poruchami. Nyní se zaměřuje na práci s dětmi z dětských domovů. Již několik let působí v Bílém kruhu bezpečí, z.s. , kde se specializuje na psychologickou pomoc obětem násilných trestných činů a domácího násilí.

Anotace: Workshop „Psychologická intervence obětí trestných činů“ představí práci krizového interventa a psychologa s oběťmi násilných trestných činů a domácího násilí. V rámci workshopu si účastníci vyzkouší několik modelových situací z pozice oběti i intervenující osoby, která se snaží pomoci a podpořit člověka v psychicky náročné chvíli. Část workshopu bude věnována psychohygieně, která je při práci v oblasti trestných činů pro pomáhajícího klíčovou a nezbytnou součástí každodenní práce. Na závěr se budeme věnovat debatě nad dotazy, příběhy a zkušenostmi, které si účastníci přinesou. 

Cílová skupina: Přednáška je určena pro psychoterapeuty, psychology, pracovníky v sociálních službách, pedagogy, adiktology, pracovníky ve zdravotnictví, studenty a zainteresované laiky.

Cíl: Cílem workshopu je pomoci každému účastníkovi nalézt jeho přednosti a limity při práci s oběťmi trestných činů, pomoci prakticky se připravit na situaci, kdy s klientem či někým blízkým bude řešit zasažení života trestných činem a poskytnout bezpečný prostor ve kterém může sdílet své obavy týkající se komunikace v podobně krizových situacích.

Cena: 400Kč

Registrace: Pro přihlášení, prosíme, pošlete email s vybranou přednáškou na email vcpaluba@gmail.com.

Přidejte se k naší stránce na Facebooku a potvrďte svou účasti na události: https://fb.me/e/1MbbCxPKG

Děkujeme a těšíme se na setkání.

Podrobnosti

Datum:
8 února
Čas:
18:00 - 20:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Vzdělávací centrum Paluba
Bruselská 266/14
Praha - Vinohrady, 120 00 Česká republika

Pořadatel

Markéta Jančovičová
Telefon:
+420730541947
E-mail:
vcpaluba@gmail.com