Načítám Akce

« Všechny Akce

Právní základ pro pomáhající profese

4 ledna, 2022, 18:00 - 20:30

Přednášející Mgr. Bc. et Bc. Veronika Macová, DiS.

Veronika vystudovala kromě sociální práce, zdravotně-sociální práce a psychologie na PVŠPS také bezpečnostně právní činnost a prevenci kriminality na TRIVISu. Tam získala svůj právní základ, který teď předává dál. Sama jej v praxi využila zejména při práci s oběťmi obchodu s lidmi a později také při metodické činnosti. Aktuálně působí jako psychoterapeutka ve své soukromé praxi Willow Therapy a v rámci projektu Skupiny Praha, který založila ve spolupráci s Terapeutickým přístavem.

Anotace: Přednáška se zaměřuje na seznámení s cizím jazykem zvaným „právničtina“. V první části si společně projdeme gramatiku právních předpisů a seznámíme se s paragrafovým slovníkem pomáhajících profesí. Heslo zní: „Není důležité znát všechno, ale je třeba vědět, kde to najít (nebo kde se zeptat).“ V druhé části přednášky se budeme věnovat výkladu jedné z nejčastěji se opakujících frází – mlčenlivosti. Ve výkladovém slovníku právničtiny ji lze chápat jako ochranu klienta. Proti ní však stojí ohlašovací povinnost jako ochrana společnosti.  Budeme proto diskutovat nad právními i morálními otázkami tohoto dilematu a zkusíme si vyřešit i pár modelových situací.

Cílová skupina: Přednáška je určena pro psychoterapeuty, psychology, pedagogy, adiktology, další pracovníky pomáhajících profesí jako jsou sociální nebo zdravotní služby, studenty i zainteresované laiky, kteří chtějí lépe porozumět spletité právnické řeči paragrafů.

Cíl: Cílem přednášky je překonání strachu z právnického jazyka a získání podpůrné orientace v právním základu pomáhajících profesí, zejména pak v oblasti mlčenlivosti. 

Registrace: Pro přihlášení, prosíme, pošlete email s vybranou přednáškou na email vcpaluba@gmail.com

Cena: 300Kč

Děkujeme

Podrobnosti

Datum:
4 ledna, 2022
Čas:
18:00 - 20:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Vzdělávací centrum Paluba
Bruselská 266/14
Praha - Vinohrady, 120 00 Česká republika

Pořadatel

Markéta Jančovičová
Telefon:
+420730541947
E-mail:
vcpaluba@gmail.com