Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Terapeutická práce se skupinou nebo komunitou

9 listopadu, 2021, 18:00 - 20:30

Přednášející Mgr. Bc. et Bc. Veronika Macová, DiS.

Veronika vystudovala sociální práci, zdravotně-sociální práci a psychologii na PVŠPS. Pracovala s oběťmi obchodu s lidmi. Pro tuto cílovou skupinu vedla komunitní a skupinové aktivity určené zejména mužům. Později se věnovala metodické činnosti. Aktuálně působí jako psychoterapeutka ve své soukromé praxi Willow Therapy. Ve spolupráci s Terapeutickým přístavem založila projekt Skupiny Praha, v rámci kterého vede několik skupin v rozmanitých formách.

Anotace: Workshop se zaměřuje na okušení atmosféry terapeutické práce se skupinou a komunitou. Společně si přichystáme ingredience z možností organizace, druhů a rolí, ve kterých se může skupina nebo komunita odehrávat. Abychom však neuvařili jen neochucený teoretický guláš, okořeníme naše setkání především vlastní sebezkušeností. Dynamika a vývoj práce se skupinou a komunitou je totiž vždy jedinečným zážitkem podle toho, kdo a s čím se setkává. Ochutnání vlastního prožitku těchto procesů tak může napomoci jejich lepšímu porozumění. Budeme proto nejen diskutovat nad různými formami komunitně-skupinové práce, ale zkusíme si je i prakticky zažít.

Cílová skupina: Workshop je určen pro psychoterapeuty, psychology, pedagogy, adiktology, další pracovníky pomáhajících profesí jako jsou sociální nebo zdravotní služby, studenty i zainteresované laiky, kteří si chtějí rozšířit obzory možností terapeutické práce se skupinou a komunitou prostřednictvím vlastní zkušenosti.

Cíl: Cílem workshopu je získání sebezkušenostního zážitku a prozkoumání vlastních prožitků při skupinové práci, které umožní rozšíření obzorů v možnostech využití komunitně-skupinového prostoru.

Registrace: Pro přihlášení, prosíme, pošlete email s vybranou přednáškou na email vcpaluba@gmail.com

Cena: 400Kč

Děkujeme

Podrobnosti

Datum:
9 listopadu, 2021
Čas:
18:00 - 20:30
Rubrika Akce:

Místo konání

Vzdělávací centrum Paluba
Bruselská 266/14
Praha - Vinohrady, 120 00 Česká republika

Pořadatel

Markéta Jančovičová
Telefon:
+420730541947
E-mail:
vcpaluba@gmail.com